Ste izdelali dokument, ki ima na začetku splošen, uvodni del, ki bi ga želeli posebej številčiti z rimskimi številkami, preostali del dokumenta pa z arabskimi?

Postopek posebnega številčenja strani v dokumentu
- Dokument najprej razdelimo na odseke, da bomo lahko za vsak odsek posebej določili možnosti številčenja.
- Izberemo ukaz Vstavljanje | Glava in noga | Številka strani in izberemo želeno pozicijo. Word samodejno oštevilči dokument.
- Označimo eno izmed številk strani v prvem odseku. Na traku se pojavijo dodatno Orodja za glave in noge in kartica Načrt.
- Izberemo ukaz Načrt | Glava in noga | Številka strani | Oblikuj številke strani…
- Pri Oblika zapisa števil izberemo Rimske številke (I, II, III,…) in potrdimo.

- Označimo eno izmed številk strani v drugem odseku in ponovno zaženemo ukaz za oblikovanje številk strani.
- Pri Oblika zapisa števil izberemo Arabske številke (1, 2, 3,…) in pri možnostih oštevilčevanja strani namesto Nadaljuj iz prejšnjega odseka izberemo možnost Začni z: 1.
